Kurumsal
MNG HOLDİNG

1976 yılında inşaat-taahhüt şirketi olarak kurulan MNG Holding, 1990 yılından itibaren turistik tesis inşaatlarına başlamış, Ankara Hilton, İzmir Hilton, Magic Life der Club Kemer, Magic Life der Club World Kiriş gibi otelleri sektöre kazandırmıştır. 1999 yılında inşa ettiği otellerin işletmesini de yapmaya başlayan MNG Holding, World Of Wonders Oteller Zinciri ile turizm sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır.

WORLD OF WONDERS OTELLER ZİNCİRİ

Türkiye'de ilk kez temalı otel projesini başlatarak Topkapı Sarayı'nın ikizini Anyalya'da inşa eden MNG Holding, World Of Wonders Topkapi Palace ile ilk zincir otelini hizmete açmıştır. WOW Topkapi Palace ile yakaladığı başarıyı Bodrum'da açtığı WOW Bodrum Resort ile sürdüren MNG Holding, 2002 yılında Bodrum'da ikinci bir oteli zincire dahil etmiş ve otel sayısını üçe, yatak kapasitesini 3000'e çıkarmıştır.Temalı otellerin gördüğü ilgi üzerine projeyi devam ettiren MNG Holding, 2003 Nisan ayında Kremlin Sarayı'nın ikizi WOW Kremlin Palace'ı, Antalya'da WOW Topkapı Palace'ın hemen yanında faaliyete açmıştır.

WOW Oteller Zinciri içinde kış aylarında yerli ve yabancı futbol takımlarının kamp çalışmalarını yaptığı bir de WOW Football Center bulunmaktadır. World of Wonders Oteller Zinciri, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası ile hizmet kalitesini dünya standartlarında belgelendirmenin gururunu yaşamaktadır. MNG Şirketler Grubunun turizm sektöründeki faaliyetleri büyük proje yatırımlarının yanında aynı titizlik ve başarı ile gerçekleştirdiği otel işletmeciliği, tur operatörlüğü ( MNG Turizm), havayolu taşımacılığı ( MNG Hava Yolları) ve rent a car servislerini de kapsamakta ve hızla genişlemektedir.

MİSYONUMUZ

WOW Oteller grubu olarak, entegre yönetim sistemleri ilkeleri ve ortak kurum kültürü ışığında istekli personel oluşturarak , misafir sürekliliğini geliştirmek ve karlılığın devamını korumaktır.


ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMLERİ POLİTİKAMIZ

* Tüm çalışanlarımızı Entegre Yönetim Sistemlerine dahil edip, ilgili konularda eğiterek sistem bilincini geliştirmek,
* Yasal şartlar ve kendi şartlarımız doğrultusunda, misafirlerimize ve çalışanlarımıza kaliteli ve insan sağlığı için güvenli ürün ve hizmet sunmak,
* Gıda Güvenliği açısından tüm tehlikeleri daha ortaya çıkarmadan engellemek ve kontrol önlemlerini oluşturmak,
* Çevreye Duyarlılık açısından, tüm faaliyet ve hizmetlerimiz süresince, ekolojik dengeye zarar vermemek için gerekli her türlü korumayı sağlayarak, doğal kaynak kullanımını, enerji tüketimini ve atık üretimini en aza indirgeyerek, sürdürülebilir çevre sistemi oluşturmak,
* İş Sağlığı ve Güvenliği açısından, tüm faaliyet ve hizmetlerimiz süresince, sistem performansını artırıcı faaliyetlerde bulunarak, "Önce İnsan" ve "Sıfır Kaza" prensipleri ile çalışanlar, taşeronlar, ziyaretçiler ve misafirlerimiz için güvenli ortam ve sağlıklı yaşam koşulları oluşturmak,
* Belirlenen hedefler doğrultusunda sistemin etkinliğinde sürekli iyileştirmeler yaparak sektöründe öncü kuruluş haline gelmek otellerimizin yönetim sistemleri politikasıdır.